Leave Your Message
010203
видеобг
опкружуваат
за нас

за нас

Добредојдовте во CityMax Group

Групата Citymax е основана во античкиот град Ксиан. Со подружници: Xi'an Citymax AgroChemical Co., Ltd., Xi'an Greenfert Crop Science Co., Ltd., Shaanxi Citymax Agrotech Co., Ltd., Хонг Конг Citymax CropScience Co., Ltd., Croptech(Turkey) Ltd. .

Гледај Повеќе
 • 2012 година
  Време на основање
 • 25
  +
  глобални дистрибутери
 • 60
  +
  земји
затопбг
за дното
Врвни производи

Врвни производи

Добредојдовте во CityMax Group

010203

Апликација за сценарио

Citymax успешно го истурка својот сопствен бренд во глобалното поле на органски ѓубрива. Со висока репутација на глобално ниво и топло добредојде на речиси сите континенти.
Вести

Вести

Добредојдовте во CityMax Group

развојна историја

развојна историја

Добредојдовте во CityMax Group

657d3e2ylc

2012 година

Основана

2013 година

Меѓународни сертификати Првата кинеска компанија која доби целосна серија производи со OMRI сертифициран.

2014 година

Филијали во странство Croptech Ltd.

2015 година

Прв дистрибутер групацијата Egypt Shoura која ги дистрибуира светски познатите брендови како Bayer и Basf Citymax е единствениот биостимулант бренд што го дистрибуираат од Кина.

2016 година

Подготовката за новата фабрика Кинеската влада притисна строги политики за заштита на животната средина што бара од сите компании поврзани со хемикалии да се преселат во хемиската индустриска зона. Со одговор на тоа, Citymax започна со подготовка на нова фабрика.

2018 година

Иновативни погони и форуми Новите иновативни формални погони се одржаа на форумот „Споделување на органското Искористете ја иднината“.

2019 година

Меѓународни сертификати и прекуокеански гранки Шпанија Филијали Ecocert ( ЕУ и САД со двоен стандард) REACH (Европска дозвола за влез) Сертификација на системот за управување со Европа BV Кина Сертификација за „Hi-tech management“.

2020 година

Истражете го домашниот пазар во Кина Citymax се враќа во Кина со висока репутација од повеќе од 50 земји.

2021 година

Формално се приклучи на Европскиот индустриски совет за биостимуланти.

2007 година

Основана во 2007 година

2010 година

Развиени LCD проектори

2012 година

Котирани компании во Qianhai тргување со капитал

2014 година

Роден е првиот пренослив паметен проектор.

2016 година

Стана претпријатие за висока технологија.

2018 година

Лансиран е првиот Native 1080P проектор (D025)

2019 година

Стана назначен снабдувач на проектори на Јапонија Ракутен Канон и Филипс.

010203
прашалник за цена

прашалник за цена

Добредојдовте во CityMax Group

Ние се стремиме да им обезбедиме на клиентите квалитетни производи. Побарајте информации Примерок и цитат, контактирајте со нас!
испрати барање